VTEM skitter

Porada na wyciągnięcie ręki
zadbaj o siebie już dziś

VTEM skitter

poznaj zasady
zdrowego żywienia

VTEM skitter

Poradź się eksperta
i zainwestuj w zdrowie

Chyba faktycznie zacznę spisywać różne emocje i sytuacje. Córka wciąż mnie do tego zachęca :)Ale do rzeczy.
Zgłasza się osoba chętna do współpracy. Ma zdiagnozowana chorobę i oczekuje diety pod tym kątem. Ja mam zasady w pracy od których nie odstępuje m.in badania. Na początku pracy kiedyś ktoś znajomy namówił mnie na ułożenie zywienia bez badań. A ja w swojej naiwności to zrobiłam. Znajoma zaczęła się coś gorzej czuć . Uparłam się na badania i wyszło, że miała stan przedcukrzycowy. To był pierwszy i ostatni raz. Nikt mnie więcej nie namówił.
Wracając do naszego pacjenta- podesłałam propozycję badań podstawowych, sprawdzenie morfologii, prób wątrobowych, lipidogramu. Wszystko ma znaczenie , jestesmy niezbadanym, tajemniczym labiryntem powiązań. Trzeba korzystać, że mamy mozliwość poznania choć niewielkiej części tego,co w nas. Bo dzięki temu medycyna funkcjonalna może pomóc poprzez np. wyrównanie niedoborów i witamin czy minerałów.
Efekt był taki, że osoba oburzyła się- niestety-, że wysyłam ankiety ( próbuję w nich dowiedzieć się o nawykach żywieniowych, stylu życia, obciążeniach pacjenta), piszę o jakiś badaniach a ona chciała szybkiej diety przy takiej a takiej dolegliwości.
Moja reakcja była taka- ?????? Wg mnie jesli ktoś jest chory to tym bardziej chce dojść do dokładnych informacji co może, czego nie itd. Jak pomóc komuś w ciemno bazując tylko na jednej nazwie choroby? Przecież inne procesy mogą właśnie wpływać na dane schorzenie !
Uważam, że byłoby to nieodpowiedzialne i krótko mówiąc bez sensu. “Szybkich” diet przy danej chorobie jest pełno w internecie ! tylko, że nieskutecznych bo niedopasowanych do osoby. Do tej pory spotykam się z Państwa strony z pozytywnym podejściem do przygotowania materiałów. Bo w przeważającej ilości jesteście Państwo nastawieni na pracę z sobą, swoimi nawykami czy dolegliwościami. Często słyszę jak jesteście Państwo zdziwieni dokładnością wywiadu, zwracaniem uwagi na szczegóły z mojej strony. Ja też uważam to za bardzo ważne. Czasem drobiazg a zmienia postać rzeczy. A tu historia, że właściwie powinnam wyciągnąć z szuflady biurka gotowca i wręczyć . Albo jeszcze kolejna tabletkę -cud, która załatwi za nas wszystkie problemy :)
P. S Jak zdobędę taką tabletkę będziecie Państwo pierwsi, którym dam znać

Umów wizytę korzytając z formularza kontaktowego

Dbajmy o swoje zdrowie, wizyta u dietetyka to zmiana na lepsze